Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Filantrop"

Przeszedł rozległy udar

„Zamknąć oczy spróbuj choć raz, w cieniu powiek schowaj swój strach. (…) Zamykam drzwi, usłyszeć chcę jak śpisz, zamykam drzwi, zobaczyć chcę kruche sny…” – śpiewa 39 – letni muzyk i kompozytor Piotr Sznura w utworze zatytułowanym „Przez zamknięte drzwi”. Nie przeprowadzę z nim wywiadu ani nie posłucham na żywo pięknych piosenek. Artysta cierpi na zespół zamknięcia.

Wieść o Sznurze obiegła cały świat. W artykule zamieszczonym w elektronicznej wersji „Głosu Wielkopolskiego” z dnia 23 lutego 2013 roku czytamy, że muzyk ma 8 – letniego syna i 14 – letnią córkę. Od blisko 10 lat współpracuje z  Bardabusz Orchestrą, a jego utwory kilka lat temu były wykorzystywane w reklamach telewizyjnych. Każdy, kto przeczesuje Internet w poszukiwaniu informacji o ludziach potrzebujących wsparcia trafi z pewnością na ten właśnie komunikat: apel o pomoc dla Piotra.

Mężczyzna w kwietniu ubiegłego roku przeszedł rozległy udar mózgu. Zaczęło się od kontuzji nogi. Zalecono leki przeciwzakrzepowe. Pewnego dnia upadł i już nie wstał. Od tego momentu jest całkowicie sparaliżowany, ale w pełni świadomy tego, co się dookoła dzieje. Porozumiewa się za pomocą ruchu oczami. Aby zebrać środki potrzebne na leczenie i rehabilitację, przyjaciele uruchomili na fejsbuku akcję charytatywną pod hasłem „Razem dla Piotra”. Komunikat przetłumaczono na kilka języków. Rodzina chciała zakupić syntezator mowy, ale okazało się, że Piotr ma uszkodzone nerwy wzroku. Zarobki żony są niewielkie i z trudem wystarczają na życie.

Tu można posłuchać utworu „Przez zamknięte drzwi”.

Szansą jest terapia odblokowywania „życiodajnych” kanałów w komórkach. Odzywają się różni ludzie z całego świata. Jedna z kobiet napisała do rodziny o przypadku człowieka, który wyszedł z zespołu zamknięcia. Możliwości wyleczenia są, ale koszty ogromne. Darowizny na leczenie i rehabilitację można przekazywać na konto Ochotniczej Straży Pożarnej w Klęce: 19908500020030000014690001, KRS 0000060265, 63 – 040 Nowe Miasto nad Wartą z dopiskiem „Dla Piotra Sznury”.

Karolina Kasprzak 
Finansują:
Pomagają nam:
strony www, aplikacje dedykowane