Redaktor naczelny miesięcznika „Filantrop Naszych Czasów”. Czasopismo to powołał do życia w 1994 roku. Z wykształcenia jest polonistą i krytykiem literackim. Przez wiele lat pracował w dzienniku „Głos Wielkopolski” oraz w pismach „Tydzień” i „Wprost”. Współpracował z wieloma czasopismami literackimi. Wydał książkowo zbiór swoich szkiców z dziedziny filozofii człowieka pod tytułem „Duch materialny”. W pracy dziennikarskiej zawsze była mu bliska problematyka ludzi wymagających pomocy, chorych, niepełnosprawnych, zagrożonych wykluczeniem społecznym. Dzięki reportażom na te tematy w „Głosie Wielkopolskim” organizował pomoc charytatywną dla wielu osób i rodzin w krytycznych sytuacjach życiowych. „Filantrop Naszych Czasów” to kontynuacja i rozwinięcie tej działalności. Za swoją pracę, a głównie za „Filantropa”, otrzymał w 2010 roku nagrodę „Dziennikarskie Koziołki”, przyznaną przez Wielkopolski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP.
Urodził się 16 marca 1947 roku we wsi Łuczywno w województwie wielkopolskim. Posiada wykształcenie średnie techniczne. Mieszka w Łodzi. Tu przepracował 40 lat jako ślusarz, także na stanowisku mistrza. Wiersze i opowiadania publikował w czasopismach „Twórczość Robotników”, „Nike”, „Nasze Życie”, „Odgłosy”, „Tygodnik Kulturalny”, „Iglica”, „Bez Przysłony”, „Czerwony Sztandar” (ukazuje się na Litwie), a także w almanachach literackich. Jest laureatem wielu konkursów literackich oraz autorem tomików wierszy „Trzecia zmiana” i „Rozterki”. Był członkiem Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Łodzi. Od wielu lat publikuje w „Filantropie” swoje wiersze i poczytne humoreski. „Uznaję to za szczególny zaszczyt – mówi – ponieważ miesięcznik ten jest przyjacielem wszystkich ludzi, a w szczególności niepełnosprawnych, którzy mogą się w nim szczerze wypowiadać, znaleźć zrozumienie i przyjaciół, wzmocnić poczucie własnej wartości”. Ostatnio internetowe radio „Lira” zaprasza go do udziału w swoich audycjach literackich.
Urodził się w Łodzi w 1977 roku. Ukończył szkoły o profilu specjalnym – podstawową i zawodową. Na jego niepełnosprawność składają się: znaczny deficyt wzroku, umiarkowane upośledzenie umysłowe, epilepsja i alergie. Przez trzynaście lat uczęszczał do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łodzi. Opuścił je, aby pomagać w pracy przy koniach jako wolontariusz. „Miłością mojego życia są konie – pisze. – Wybrałem stajnię najbliżej miejsca zamieszkania i poświęciłem tym istotom cały wolny czas. Kupiłem sobie konika Karo i to dla niego mieszkamy obecnie we wsi Popówek”. Interesuje go przyroda, elektronika, filmy fantastyczne, fotografika. A nade wszystko – współpraca z „Filantropem”. „Dzięki niej – pisze Radek – czuję się ważny, potrzebny innym, a co najważniejsze – zdrowy, bo odzyskuję siły i wiarę w normalne życie, współdziałając z niepełnosprawnymi i sprawnymi”.
Urodziła się 25 kwietnia 1965 roku w Poznaniu. Jest osobą niewidomą od urodzenia z lekkim niedowładem spastycznym prawostronnym. Uczyła się w szkole podstawowej dla niewidomych w Owińskach pod Poznaniem, ostatnią klasę ukończyła w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Laskach koło Warszawy. Tutaj rozpoczęła edukację w Zasadniczej Szkole Zawodowej o kierunku ślusarz maszynowy. Jej pierwszą wychowawczynią była księżna Cecylia Czartoryska, osoba niezwykle wrażliwa i wymagająca, odznaczona m.in. Orderem Uśmiechu. Agata najbardziej ceniła Dom w Laskach za możliwość pogłębiania wiedzy i życia duchowego. Opiekunowie zabierali podopiecznych do kina, opery, filharmonii, kawiarni. W 1985 roku rozpoczęła pracę chałupniczą w poznańskiej spółdzielni produkującej klamerki do wieszania bielizny. Jest członkinią Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu i uczestniczką Warsztatu Terapii Zajęciowej w Swarzędzu. Bierze udział w wielu wyjazdach, imprezach i konkursach. Współprowadzi Archidiecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej „Anielskie Śpiewogranie”. Pisze artykuły do gazet lokalnych, archidiecezjalnych i „Filantropa”. Czyta lekcje mszalne w alfabecie Braille’a w miejscowych kościołach.
Z miesięcznikiem „Filantrop” współpracuje od 2011 roku. Wykształcenie niepełne wyższe: studiowała na piątym roku psychologii, ale wypadek komunikacyjny zmienił całkowicie jej życiowe plany. Od 1989 roku po złamaniu kręgosłupa porusza się na wózku inwalidzkim. W latach 90-tych była redaktorem pisma „Validus” wydawanego w Konstancinie-Jeziornej. Jest wolontariuszką Wielkopolskiego Związku Inwalidów Narządu Ruchu i Towarzystwa Osób Niesłyszących „TON” w Poznaniu, gdzie z oddaniem służy osobom niepełnosprawnym i potrzebującym pomocy. Pływa, gra w tenisa, bierze udział w maratonach, rajdach samochodowych dla niepełnosprawnych, czyta książki. Szczególnie lubi publikację autorstwa Daniela Legrissa „Taka się urodziłam”. Od czterech lat jest wdową. Wychowuje dwoje dzieci: 9-letniego Wojtka i 12-letnią Weronikę.
Urodziła się 12 października 1990 roku we Wrześni. Tam też ukończyła II Liceum Ogólnokształcące. Mieszka w Miłosławiu. Jest osobą z czterokończynowym spastycznym porażeniem mózgowym. Uczęszcza do Warsztatu Terapii Zajęciowej w Czeszewie. Od grudnia 2014 roku prowadzi internetowy blog pod nazwą „Colletta”, gdzie pisze o problemach jakich doświadczają osoby z niepełnosprawnością w codziennym życiu. Twórczość autorki została doceniona przez „Wiadomości wrzesińskie”, gazetę lokalną, która przedstawiła jej publikacje szerokiemu gronu czytelników. Napisała e-book zatytułowany „Choroba to nie wyrok”. Z miesięcznikiem „Filantrop Naszych Czasów” współpracuje od września 2015 roku.
Urodził się 15 stycznia 1954 roku w Uścikowie koło Obornik. Ukończył studia magisterskie na Wydziale Historycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Był nauczycielem w Szkole Podstawowej w Maniewie i instruktorem Związku Harcerstwa Polskiego. Postępująca utrata wzroku zmusiła go do rezygnacji z funkcji opiekuna drużyny. Jego uczniowie brali udział w licznych konkursach historycznych zdobywając tytuły laureatów, a kilku z nich ukończyło Wydział Historyczny UAM. Po przejściu na emeryturę nie zaprzestał aktywności społecznej. W wyborach samorządowych w 2006 roku otrzymał mandat radnego Rady Miejskiej w Obornikach. Doprowadził do powstania sekcji książki mówionej dla osób z dysfunkcją wzroku w bibliotekach w Obornikach i Rogoźnie. Dzięki jego staraniom placówki te korzystają ze zbiorów książki mówionej Biblioteki Centralnej i są wyposażone w czytaki do odtwarzania książek mówionych, a także sprzęt komputerowy typu auto-lektor do czytania głosem syntetycznym tekstów drukowanych. Wieloletnie starania radnego doprowadziły do przebudowy Obornickiej Biblioteki w 2011 roku i jej przystosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jest inicjatorem wielu przedsięwzięć pozwalających niepełnosprawnym korzystać z obiektów i urządzeń publicznych. Mimo postępującej utraty wzroku pozostaje aktywny w życiu społecznym i politycznym swej gminy i powiatu. Pomaga wszystkim, którzy takiej pomocy od niego oczekują. Od kilku lat aktywnie współpracuje z czasopismem „Filantrop”.
Urodziła się w 1965 roku w Poznaniu. Uzyskała tytuł magistra na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Jest nauczycielem, uczy w szkole podstawowej. Od ponad dwudziestu lat jest związana ze środowiskiem osób niepełnosprawnych. Tu zawarła największe i najtrwalsze przyjaźnie. Pisze do miesięcznika „Filantrop” od 2009 roku. Przez wiele lat była związana zawodowo z „Głosem Wielkopolskim”, „Echem Miasta”, „Gazetą Wyborczą” oraz nie istniejącymi już: „Gazetą Poznańską”, „Expressem Poznańskim” i tygodnikiem ”Poznaniak”. Prowadziła biuro Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. Jej pasją jest praca z dziećmi. To daje siły do angażowania się w inne sprawy. Jest czynnie działającym instruktorem ZHP w stopniu podharcmistrza, zastępcą przewodniczącego Rady Nadzorczej w Spółdzielni Mieszkaniowej w Luboniu i prowadzi małą firmę reklamową. Poza tym dużo podróżuje, a każdą wolną chwilę spędza na działce.
Urodziła się w Zgorzelcu. W Poznaniu mieszka od 1997 roku. Absolwentka pedagogiki specjalnej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracuje jako terapeuta zajęciowy w Warsztatach Terapii Zajęciowej „Śmiałek”. Prowadzi zajęcia edukacyjno-uspołeczniające dla młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Publikowała od 1992 roku w wielu wydawnictwach zbiorowych, między innymi w książce „Moje Kilimandżaro” wydanej przez Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Filantrop”, w której ukazał się fragment jej ”Słonecznego bloga”, uhonorowany II nagrodą w poznańskim konkursie literackim „Moje losy”. Jest autorką tomiku poezji „Teraz zaśpiewa słonce” wydanego w 2009 roku przez tę samą Fundację. Kocha wiosnę, czas słońca i ludzi pięknych duchowo. W wolnym czasie uwielbia czytać, spotykać się z przyjaciółmi. Jej zainteresowania to psychologia, poezja, podróże oraz przygotowywanie deserów.
Urodził się w 1979 roku w Wągrowcu. Mieszka w Budziszewku koło Rogoźna. Ukończył Szkołę Podstawową im. Adama Mickiewicza w 1994 r. Edukację kontynuował w Zasadniczej Szkole Rolniczej im. Dezyderego Chłapowskiego w Rogoźnie, a następnie w latach 1997-2000 w Technikum Rolniczym Dla Dorosłych. Po zdaniu matury w Zespole Szkół Agrobiznesu im. Dezyderego Chłapowskiego w Rogoźnie ukończył w 2002 roku Policealne Studium Zawodowe. Jest osobą niepełnosprawną z dziecięcym porażeniem mózgowym. Od roku 2008 współpracuje z miesięcznikiem „Filantrop”. Na początku były to wiersze, obecnie publikuje także artykuły. Uważa, że jego największym osiągnięciem było przedstawienie „ Kilka ważnych słów”, oparte na jego poezji i zaprezentowane przez Rogozińską Grupę Wsparcia, do której należy. Jego największą pasją są spotkania z innymi ludźmi. Poza tym interesuje się psychologią, muzyką, książkami oraz mitologią nordycką.
23 lata zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Jest absolwentem Liceum Profilowanego w Swarzędzu, obecnie uczestnikiem Warsztatu Terapii Zajęciowej w tym mieście. Kocha oglądać skoki narciarskie, polskie filmy, teatr. Słucha muzyki pop, interesuje się historią, malarstwem i rzeźbą. W wierszach wyraża własne emocje i to, w jaki sposób widzi i odczuwa świat. Twórczość poetycka jest dla niego ważnym elementem codzienności. Dzięki niej, jak mówi, jego życie nabiera kolorów. W 2008 roku rozpoczął współpracę z lokalną telewizją w Swarzędzu. Przygotowuje audycje, które wzbogacają wiedzę ludzi o osobach z niepełnosprawnościami. Przez ponad pięć lat zrealizował 46 takich audycji. Od ponad czterech w miesięczniku „Filantrop” publikuje artykuły z życia swarzędzkiego WTZ, a od roku także własny blog, w którym opisuje ważne wydarzenia w jego życiu. Więcej o autorze na jego stronie internetowej www.ogonkowa.freehost.pl
Urodziła się 17 marca 1964 roku w Poznaniu. Jest osobą niedowidzącą. Ukończyła Szkołę Podstawową i Zasadniczą Szkołę Zawodową w Owińskach. Zdobyła zawód szczotkarza, który umożliwiał jej pracę zarobkową w domu. Należy do Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu. Dzięki uczestnictwu w zajęciach mogła poznać nowych przyjaciół i znajomych. Ważnym wydarzeniem w jej życiu było otwarcie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Swarzędzu. Spędza w nim kilka godzin dziennie. Rozwija swoje umiejętności w ceramice, obsłudze komputera, plastyce i krawiectwie. Dzięki warsztatowi zwiedziła wiele pięknych i ciekawych miejsc, występowała w przeglądach muzycznych. Niedawno odwiedziła Radio Emaus, w którym wzięła udział w warsztatach radiowych. Jej relacje z imprez, wspomnienia i inne artykuły były publikowane w pismach dla osób niewidomych i prasie lokalnej. Od kilku lat współpracuje z pismem „Filantrop”. W czasie comiesięcznych mszy św. dla Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski w parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Swarzędzu czyta lekcje mszalne w alfabecie Braille’a.
Mieszka w Orzechowie. Od urodzenia jest osobą niepełnosprawną w stopniu znacznym. Ukończył szkołę podstawową w trybie nauczania indywidualnego oraz kurs dziennikarski i psychologiczny w Europejskiej Szkole Kształcenia Korespondencyjnego. Od grudnia 2003 roku uczestniczy w zajęciach Warsztatu Terapii Zajęciowej w Czeszewie. Współpracuje z ogólnopolskim magazynem „WóTeZet” i miesięcznikiem ,,Filantrop”. Jest także jedną z osób w zgłoszonych do wyróżnienia w XV Plebiscycie Programu Wyzwanie Telewizji Poznań na Człowieka Roku Wśród Osób Niepełnosprawnych za rok 2008. Posiada legitymację dziennikarską magazynu ,,WóTeZet”. Interesuje się dziennikarstwem, psychologią i pedagogiką oraz tańcem na wózku.
Urodził się 3 stycznia 1971 roku w Poznaniu i tutaj mieszka. Ukończył Szkołę Policealną Pracowników Służb Społecznych. Jego zainteresowania to film, muzyka i poezja, a zwłaszcza poezja konfesyjna (poezja zwierzeń). Od 2005 roku jest uczestnikiem Środowiskowego Domu Samopomocy „Zielone Centrum” przy ul. Garbary 47 w Poznaniu. Od 2010 roku pisze teksty literackie do „Zielonej Gazety” wydawanej przez „Zielone Centrum” i wiersze, które ukazują się na łamach miesięcznika „Filantrop”. Bartek uważa, że tylko w ten sposób bez wstydu i zahamowań może wyrazić to, co czuje. Pisze o swoich lękach, obawach, mrocznych myślach i nie dających się odpędzić przykrych wspomnieniach. Jest laureatem konkursów literackich i poetyckich.
Urodziła się 14 czerwca 1965 roku w Poznaniu. W 1991 roku obroniła dyplom z malarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny). Uczęszcza do Środowiskowego Domu Samopomocy „Zielone Centrum”, gdzie z pasją oddaje się literaturze i sztuce. Pisze wiersze, maluje, bierze udział w prezentacjach teatralnych, wystawach i wernisażach. Jej dzieła zyskują szerokie zainteresowanie, gdyż przyciągają nie tylko pomysłowością, ale przede wszystkim autentyzmem. Wiśniewska swoje wnętrze odsłania przed odbiorcą właśnie poprzez słowo i obraz. Od kilku lat systematycznie publikuje na łamach „Filantropa”. Chętnie bierze też udział w organizowanych przez Fundację spotkaniach z uczniami szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na terenie Poznania oraz powiatu poznańskiego. Kontakty z młodzieżą dają jej poczucie spełnienia i satysfakcji.
Urodził się 8 stycznia 1966 roku w Poznaniu. Ukończył studia w Instytucie Nauk Politycznych i Dziennikarstwa na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Problematyką osób niepełnosprawnych zainteresował się podczas studiów, publikując swoje teksty na łamach „Gazety Poznańskiej”. Zajmował się sytuacją społeczną niepełnosprawnych, opisywał działalność placówek zajmujących się rehabilitacją, pracę organizacji pozarządowych działających na rzecz niepełnosprawnych, przedstawiał ich sylwetki. O osobach tych publikuje teksty także w innych czasopismach. Niepełnosprawność była też tematem jego pracy magisterskiej. Od 1998 roku współpracuje z „Filantropem”, który systematycznie drukuje jego informacje i artykuły poświęcone szeroko rozumianej problematyce osób niepełnosprawnych.