Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Filantrop"

Pięcioletni Jakubek czeka na pomocną dłoń

Jestem mamą  pięcioletniego Jakuba, który urodził się z wadami wrodzonymi. Zwracam się z apelem  o pomoc finansową na rehabilitację mojego dziecka. Nie jest łatwo pisać tę prośbę, ale sytuacja materialna zmusiła mnie do szukania dobrych ludzi, którym los pokrzywdzonych dzieci nie jest obojętny. Kubuś urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Ma niedowład spastyczny czterokończynowy, zaburzenia psychomotoryczne w stopniu znacznym, epilepsję. Od początku narodzin synka wiedziałam, że będzie wymagał specjalnej opieki. Czy dla matki może być coś gorszego niż świadomość, że jej dziecko jest chore?

Jakub jest rehabilitowany od urodzenia, uczestniczy w zajęciach logopedycznych, psychologicznych oraz terapii zajęciowej. Każdego dnia robi drobne postępy dzięki pracy wielu ludzi i własnej determinacji. W chwili obecnej  synek  porusza się samodzielnie na czworakach, dobrze widzi, słyszy, stara się nawiązywać kontakt słowny pojedynczymi sylabami. Lekarze dają mu ogromne szanse na samodzielne chodzenie, pomimo że początkowo było to tylko w sferze moich marzeń! Proszę o pomoc w umożliwieniu mu samodzielnego i szczęśliwego życia.

Jestem samotną matką. Mimo trudności optymistycznie patrzę w przyszłość i walczę o samodzielne jutro mojego synka. Bo ono istnieje. Mimo cierpienia i bólu, które towarzyszą mojemu dziecku od pierwszych chwil życia, jest bardzo wesołym, pogodnym i uśmiechniętym dzieckiem. Sprawia mi wiele radości, bo każda najmniejsza poprawa jego zdrowia urasta w moich oczach do rangi ogromnego sukcesu. Marzę, aby małymi krokami szedł „do przodu”. Warunkiem dalszego rozwoju Jakuba jest kontynuacja dotychczasowej rehabilitacji.

Jednak kwota, która umożliwi mojemu synkowi dalsze leczenie, znacznie przewyższa moje możliwości. Stąd moja prośba o wsparcie finansowe, które pomoże zrealizować program terapeutyczny dla mojego synka. Rehabilitacja ruchowa jest jedną z form usprawniających funkcjonowanie mojego dziecka. Lekarze zalecają Jakubowi co najmniej cztery turnusy rehabilitacyjne w ciągu roku. Koszt dwutygodniowej rehabilitacji wynosi około 4.500 złotych. To dla mnie suma nieosiągalna. Stąd moja prośba o wsparcie finansowe. Można pomóc Jakubkowi przekazując 1% podatku przy wypełnianiu druku PIT. Oto niezbędne dane: Nazwa OPP, Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą, KRS 0000037904, cel szczegółowy 1%, Ernest Jakub Nr 15982. Można też wpłacić darowiznę na konto Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą, ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa, nr konta 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615, z dopiskiem „Darowizna na leczenie i rehabilitację Ernesta Jakuba”.

KATARZYNA PRZYTULSKA

TEL. 661-597-015 
Finansują:
Pomagają nam:
strony www, aplikacje dedykowane