Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Filantrop"

Jonek ma uszkodzony mózg

Jonek urodził się w ósmym miesiącu ciąży. W pierwszej dobie stwierdzono u niego zaburzenia oddechowe, mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę. Gdy miał półtora miesiąca, przestał oddychać, reanimowałam maluszka przez 25 minut do czasu przyjazdu karetki. Następny miesiąc spędził w szpitalu. Po powrocie nie dane nam było nacieszyć się jego pobytem w domu. Pojechaliśmy do Instytutu Matki i Dziecka. Synek po raz czwarty w ciągu trzech miesięcy nabawił się zapalenia płuc. Na szczęście miał bardzo dobrą opiekę. Lekarze z Instytutu zlecili szereg badań, dzięki którym dowiedzieliśmy się, że Jonek ma refluks żołądkowo-przełykowy. Zanim Jonek skończył półtora roku, miał 21 wizyt w szpitalach, a w Centrum Zdrowia Dziecka był już stałym bywalcem.

Dziś Jonek ma 10 lat. Większość życia spędził w szpitalach. Udało nam się wyleczyć refluks, niestety, z pozostałymi chorobami nadal się zmagamy. Często dochodzą do nich nowe: chroniczne zapalenie zatok i płuc oraz inne. Bezdech w pierwszych miesiącach życia spowodował, że Jonek ma uszkodzony mózg, dysfunkcje wszystkich analizatorów, nie czyta, nie pisze i nie wiadomo, czy kiedykolwiek będzie to robił. Naszą jedyną szansą na zapewnienie Jonkowi godnych warunków życia w przyszłości (niestety, synek nie ma szans na samodzielne funkcjonowanie) jest intensywna rehabilitacja.

Obecnie Jonek chodzi do drugiej klasy szkoły specjalnej w Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Garwolinie. Niestety, nie ma tam całorocznej rehabilitacji. W miarę możliwości dojeżdżamy do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, ośrodka rehabilitacyjnego Amikus i wyjeżdżamy na turnusy. Największą przeszkodą w naszej walce o synka jest trudna sytuacja finansowa. Sama wychowuje dwoje chorych dzieci.

Dlatego zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli. Każda pomoc jest dla nas bezcenna. Wpłaty można kierować na konto: Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą, ulica Łomiańska 5, 01-685 Warszawa  nr konta 15 1060 0076 0000 3310 0018 2515 z dopiskiem: pomoc i ochrona zdrowia 7094 Szychowiak Jonatan.

MATKA 
Finansują:
Pomagają nam:
strony www, aplikacje dedykowane