Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Filantrop"

Marcelinka jest dla nas całym światem

Marcelinka dla świata jest dzieckiem jednym z wielu, a dla nas, rodziców, jest całym światem. Cierpi na niedowład spastyczny czterokończynowy, zwany dziecięcym porażeniem mózgowym. Schorzenie powstało wskutek niedotlenienia mózgu podczas porodu. Urodziła się jako wcześniak. Ważyła 1.100 gramów i mierzyła 40 centymetrów. Otrzymała 3 punkty w skali Apgar. Obecnie jest ciekawą świata i pełną energii dziewczynką.

Pomimo swych lat jest w pełni świadoma swojej niepełnosprawności.  Dziecko jest  rehabilitowane od momentu postawienia diagnozy. Aby rehabilitacja przynosiła lepsze efekty Marcelina jest poddana leczeniu botoxem, który zmniejsza napięcie mięśniowe.

Ma ogromną szansę stanąć na nóżkach. Wiąże się to jednak  z regularną i kosztowną rehabilitacją, która przekracza możliwości finansowe rodziny. Aby móc sprawnie funkcjonować, potrzebuje 5 do 6 usprawniających turnusów rehabilitacyjnych w roku. Koszt jednego turnusu wynosi od 5.000 do 9.000 zł.

Marcelinka pozbawiona jest podstawowych radości, jakie daje okres dzieciństwa, takich jak jazda na rowerze, wspinanie się po drzewach, gra w piłkę czy w chowanego, wyjazdy na kolonie lub wczasy. Opieka nad chorym dzieckiem oznacza, że rodzina nie może sobie finansowo pozwolić na zaspokojenie innych potrzeb dziecka, niż te związane z leczeniem i utrzymaniem przy życiu. Każda nawet najmniejsza pomoc finansowa jest dla Marcelinki szansą na osiągnięcie sprawności i uniknięcie kalectwa.

Wpłat można dokonywać  na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” nr konta: 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362, z dopiskiem darowizna na rzecz MARCELINA DZIUBA 2306

Zapraszam do odwiedzenia ośrodka rehabilitacyjnego: http://www.zabajka.home.pl/ oraz http://gazeta.policja.pl/portal/997/745/41491/Prosba_o_finansowe_wsparcie_dla_Marcelinki.html

Wszystkim darczyńcom z góry z całego serca dziękujemy.

AGNIESZKA I MICHAŁ DZIUBA

RODZICE MARCELINKI 
Finansują:
Pomagają nam:
strony www, aplikacje dedykowane