Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Filantrop"

Największa tragedia rodziców

Choroba i niepełnosprawność dziecka to największa tragedia, jaka może się przytrafić rodzicom. Może się pojawić niespodziewanie, bez ostrzeżenia i brutalnie pozbawić nas naszego szczęścia. Dlatego my, rodzice, członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Poziomka” w Starogardzie Gdańskim, prosimy: pomóżcie nam w naszej walce o zdrowie i życie naszych dzieci, o pieniądze na turnusy rehabilitacyjne, na rozwój psychoruchowy i usamodzielnianie się.

Prośba nasza wynika z sytuacji materialnej naszych rodzin. Niekiedy ich głównym lub jedynym źródłem utrzymania jest świadczenie pielęgnacyjne (620 zł.) i zasiłek pielęgnacyjny (153 zł.). Nasz Zarząd wysyła apele o wsparcie finansowe do wielu firm, urzędów, instytucji, fundacji, ale bardzo niewiele jest osób, które chcą pomóc bezinteresownie, za uśmiech niepełnosprawnego dziecka. Często wysyłamy setki apeli miesięcznie, co wymaga nakładu pracy i kosztów. Tymczasem nasze stowarzyszenie utrzymuje się wyłącznie ze składek członkowskich, z których nie zawsze jesteśmy w stanie zorganizować choćby najskromniejszy Dzień Dziecka czy spotkanie opłatkowe.

Należą do nas dzieci w różnym wieku, z różnymi schorzeniami i stopniami niepełnosprawności, przy czym znaczna ich część jest dowożona z ubogich, okolicznych wsi i miasteczek.

Wiemy, że na świecie jest wielu dobrych ludzi. Dlatego z nadzieją zwracamy się do nich z prośbą o pomoc w leczeniu i spełnianiu marzeń naszych dzieci, a tym samym marzeń rodziców. Jednym z nich jest wyjazd naszej grupy na wycieczkę krajoznawczą, aby dzieciom pokazać, że są w Polsce miejsca bardziej atrakcyjne, aniżeli szpitale, akademie medyczne, ośrodki rehabilitacyjne.

W tym roku planujemy wyjazd grupy naszych dzieci wraz z rodzicami na dwa dwutygodniowe turnusy do Centrum Rehabilitacyjno-Rekreacyjnego „Dobry Brat” w Osieku. Koszt turnusu dla jednego dziecka z opiekunem wynosi 3.580 złotych.

Dary serca prosimy przesyłać na konto: Bank Millenium w Stargardzie Gdańskim nr 48-1160-2202-0000-0000-3881-7400 z dopiskiem „Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Poziomka””.

Z góry serdecznie dziękujemy za każdą sumę wpłaconą na rzecz naszych dzieci.

 

IWONA ROSTOWSKA

SEKRETARZ

STOWARZYSZENIA „POZIOMKA”

UL. GDAŃSKA 6

83-200 STAROGARD

TEL. 607-802-673 
Finansują:
Pomagają nam:
strony www, aplikacje dedykowane