Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Filantrop"

„Nie opuszcza mnie obawa…”

Zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o pomoc w leczeniu i rehabilitacji mojej córki Patrycji. Urodziła się 31 sierpnia 1999 roku jako skrajny wcześniak w 24 tygodniu ciąży o wadze 660 gram. Po urodzeniu przez 6 miesięcy przebywała w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie walczyła o życie. Udało się wygrać tę walkę i dziś Patrycja cieszy się każdym nowym dniem. Nie opuszcza mnie jednak obawa o przyszłość córki oraz świadomość tego, że każdy dzień jest jej darowany.

W wyniku wcześniactwa boryka się z różnymi trudnościami. Jest dzieckiem niedowidzącym. Choruje na retinopatię wcześniaczą oraz wodogłowie pokrwotoczne – stabilne z wszczepieniem zastawki. Ponadto stwierdzono u córki mózgowe porażenie dziecięce – zespół móżdżkowy. Oznacza to nie w pełni wykształcony móżdżek, co wiąże się z zaburzeniami równowagi. Patrycja nie chodzi samodzielnie. Ma także nie w pełni wykształcony pień mózgu, gdzie znajdują się ośrodki odpowiedzialne za utrzymanie funkcji życiowych.

Jedyną szansą na zdrowie, sprawność i lepszą przyszłość córki jest systematyczna i intensywna rehabilitacja. Dzięki niej inne części mózgu mogą przejąć funkcję móżdżka, co już częściowo się udało, ponieważ rozpoczęła naukę chodzenia o kulach i przy pomocy balkonika. Rehabilitacja w ramach ubezpieczenia jest niewystarczająca, dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc.

W związku z chorobą Patrycji nie mogę podjąć pracy. Wychowuję samotnie dwoje dzieci, ponieważ mąż okazał się zbyt słabym człowiekiem, by walczyć o zdrowie i samodzielność swojego dziecka.

Córka została objęta specjalnym programem leczniczo – rehabilitacyjnym w formie dwutygodniowych turnusów w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci „Zabajka 2” w Złotowie, gdzie poczyniła duże postępy w rozwoju psychoruchowym. Wskazana jest kontynuacja leczenia. Koszt dwutygodniowego turnusu rehabilitacyjnego wynosi 5 tysięcy złotych, na który mnie niestety nie stać.

Będę wdzięczna Państwu za każdą, nawet najdrobniejszą pomoc, bo bez niej nie jestem w stanie zgromadzić tak wysokiej kwoty. Zrealizowanie choć w najmniejszej części programu leczniczo – rehabilitacyjnego to dla Patrycji bardzo wiele. Uczęszcza do 4 klasy integracyjnej dla dzieci niedowidzących. Dzięki wsparciu ludzi o dobrym sercu i włożonej przez nią ciężkiej pracy udało się sporo osiągnąć. Na pewno dzielnie wykorzysta  Państwa dobroć, aby spełnić swoje największe marzenie i w przyszłości samodzielnie chodzić. Wpłat można dokonywać na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”:  61 1060 0076 0000 3310 0018 2660 z dopiskiem: „Na leczenie i rehabilitację Patrycji Taczkowskiej”.

 

                                                                                   W dowód wdzięczności skromne

                                                                                                                   dziękuję

                                                                                                       Monika Taczkowska

                                                                                                       tel. 660 – 172 – 302

                                                                                                   e – mail: nika0907@wp.pl 
Finansują:
Pomagają nam:
strony www, aplikacje dedykowane