Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Filantrop"

Nierówna walka z chorobą

Mój syn ma na imię Dawid i w czerwcu skończy 11 lat. Przyszedł na świat przedwcześnie (30 tydzień). W wyniku komplikacji w trakcie porodu urodził się z niedotlenieniem i wagą 1650 gramów. Po ponad miesięcznym pobycie w szpitalu został wypisany do domu. Podczas wizyty kontrolnej w Poradni Ryzyka Okołoporodowego około czwartego miesiąca życia stwierdzono u niego mózgowe porażenie dziecięce w postaci porażenia czterokończynowego.

Dawid często i długo chorował. W późniejszym okresie stwierdzono u niego szereg alergii pokarmowych, astmę oskrzelową, opóźnienie w rozwoju psychoruchowym i spastyczność. Rozpoczęłam nierówną walkę z chorobą; mój mąż się poddał. Dzięki temu, że Dawid w tej chwili już dużo rozumie, udało nam się wiele osiągnąć, ale jeszcze długa droga przed nami. Zaczynam podupadać na zdrowiu, bo syn jest już duży i coraz trudniej mi podołać w zastępowaniu jego nóg.

Ma szanse na w miarę samodzielne życie, lecz aby to osiągnąć, potrzebne są środki finansowe na jego intensywną rehabilitację i sprzęty ortopedyczne ją wspomagające. Ja z uwagi na opiekę nad nim pracy podjąć nie mogę. W czasie, kiedy jest w szkole, czasem udaje mi się dorobić jakąś drobną sumę sprzątaniem, ale to stanowczo za mało. Są chęci i motywacja ale niestety, brak możliwości.

Proszę, pomóżcie nam w tej nierównej walce z chorobą. Każde wsparcie, każda pomoc, każda złotówka przeważy szalę na naszą korzyść.

Darowizny porosimy przesyłać na konto MBank  eKonto 82-1140-2004-0000-3802-7116-8494.

                         JOANNA KOWALEWSKA

KĘPA RYBACKA 5A

82-310 ELBLĄG 2 
Finansują:
Pomagają nam:
strony www, aplikacje dedykowane