Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Filantrop"

Pomoc dla Magdy

Każdy z nas może kiedyś potrzebować pomocy. Dzisiaj potrzebuje jej podopieczna Stowarzyszenia Osób Po Endoprotezoplastyce Biodra „Bioderko” Magda Łukasik z Szamocina. Magda ma 24 lata, cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, jest osobą bardzo zdolną, w tym roku broni pracę magisterską, a jej pragnieniem jest usamodzielnienie się i podjęcie pracy.

Niestety, znaczne upośledzenie motoryki kończyn dolnych w dużym stopniu ogranicza jej poruszanie się, nawet przy pomocy kul łokciowych. Niedawno została zakwalifikowana do kosztownej operacji (http://ulzibat.centermed.pl/), Operacja przy zastosowaniu techniki medycznej autorstwa prof. V.B. Ulzibata w leczeniu patologii układu narządów ruchu oraz mózgowego porażenia dziecięcego zostanie wykonana w Krakowie i nie jest refundowana przez NFZ. Do tej pory zabiegi te wykonywano wyłącznie w Rosji.

Koszt operacji wraz z konsultacją medyczną wynosi 12.000 zł. Jest to kwota nieosiągalna dla młodej osoby żyjącej z renty socjalnej.  W związku z tym, w dniu 15 marca 2014 w Chodzieskim Domu Kultury przeprowadzona została zbiórka publiczna, przeznaczona na operację Magdy. Podczas akcji udało się zebrać kwotę 1.207 zł. Razem z wpłatami na konto (2.350 zł.) uzyskaliśmy łączną sumę 3.550 zł. Podobne akcje przeprowadzi Szamociński Ośrodek Kultury, mamy więc nadzieję, że operacja Magdy niedługo dojdzie do skutku.

Kto chciałby pomóc Magdalenie Łukasik, może dokonać wpłaty na konto Stowarzyszenia „Bioderko” BS Chodzież 70-8945-0002-0025-3073-2000-0010.

 

HONORATA PILARCZYK

  
Finansują:
Pomagają nam:
strony www, aplikacje dedykowane