Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Filantrop"

Śmieją się z mojego dziecka, że mieszka w chlewie

Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc finansową na remont domu, leki i kosztowną rehabilitację. O działalności Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Filantrop” dowiedziałam się z Internetu. Od 2000 roku choruję na Polymyositts – zapalenie wielomięśniowe (PM). Jest to schorzenie nieuleczalne, które wymaga częstych wyjazdów do szpitala w Poznaniu na terapię pulsacyjną. Muszę brać kosztowne leki i uczestniczyć w intensywnej rehabilitacji, która nie jest tania, a Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie dofinansowuje wyjazd na turnus ze środków PFRON tylko co dwa lata, a i tak trzeba do niego dopłacać.

Badanie krwi muszę robić przynajmniej raz w miesiącu, gdyż od wielu lat przyjmuję chemię i steroidy. Mam syna w wieku 13 lat, który jest alergikiem. Jest uczulony na pyłki traw, niektórych drzew liściastych i grzyby. Mąż również ma problemy zdrowotne: pół roku temu przeszedł operację.

Zamieszkujemy budynek gospodarczy o powierzchni 90 m² z czego zaadoptowane mamy zaledwie jedną czwartą czyli około 30 m². Wcześniej ten budynek był wykorzystywany do trzymania świń i kur. W tych 30 m kwadratowych jest jeden pokój, kuchnia i łazienka oraz mały korytarzyk. Wszystkie te pomieszczenia są zagrzybione. W pokoju na suficie wychodzi pleśń. Syn coraz częściej choruje. Moja sytuacja finansowa i mieszkaniowa jest tragiczna. W szkole rówieśnicy śmieją się z mojego dziecka, że mieszka w chlewie i nie ma swojego pokoju. Jest uczniem pierwszej klasy gimnazjum.

Ostatnio zepsuł nam się komputer, a dziecko ma w szkole do większości przedmiotów tak zwane zeszyty elektroniczne i nie ma jak z nich korzystać. Musi prosić kolegów albo nauczyciela informatyki, aby udostępnił mu salę informatyczną, żeby mógł odrobić zadania domowe. Cała ta sytuacja mnie przerasta. Zwróciłam się o pomoc do czterech zakładów pracy, ale bez efektu. Dlatego proszę o wsparcie. Nie podaję nazwiska ani adresu, bo syn i tak już ma sporo nieprzyjemności w szkole: chcę oszczędzić mu kolejnych. Darowizny na leczenie, rehabilitację oraz remont domu można przekazywać na konto: Bank PKO w Wolsztynie 77-1020-4144-0000-6902-0064-9566.

 

                                                          Pozdrawiam wszystkich niosących pomoc innym

                                                                                                                     WIOLETTA

Ps. Dane kontaktowe oraz dokumenty poświadczające sytuację zdrowotną i mieszkaniową znajdują się w posiadaniu redakcji „Filantropa”.

        


 
Finansują:
Pomagają nam:
strony www, aplikacje dedykowane