Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Filantrop"

Urodziłem się z wadą kręgosłupa

Nazywam się Mateusz Nowak, mam 25 lat. Mieszkam w Żabnie, woj. małopolskie. Urodziłem się z wadą kręgosłupa spowodowaną cystą na rdzeniu kręgowym w odcinku piersiowym, która powodowała ucisk na nerwy. Konsekwencją tego jest niedowład kończyn dolnych. Druga cysta umiejscowiła się w jamie brzusznej zakłócając funkcje trawienne. Leczenie wymagało przeprowadzenia aż sześciu poważnych operacji. Pomimo tego choroby nie zatrzymały się w rozwoju, tylko się pogłębiają i przynoszą nowe cierpienia.

Ratowanie bardzo szybko podupadającego zdrowia jest niezwykle kosztowne, wymagające stałej opieki lekarskiej, zakupu leków, niezbędnego specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego i codziennego użytku, pozwalającego na dostosowaniu mojego życia do funkcjonowania w społeczeństwie (zakup wózka inwalidzkiego, codzienna rehabilitacja i masaże, wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne). Z chwilą orzeczenia pierwszej grupy niepełnosprawności otrzymuję rentę socjalną. Jednak ogrom wydatków na leczenie jest nieporównywalnie większy od dochodów własnych i moich Rodziców, z którymi mieszkam.

6 lat temu ukończyłem liceum ogólnokształcące, kosztowało mnie to dużo sił, ponieważ warunki życia i nauki w małym miasteczku dla osób niepełnosprawnych są bardzo trudne. Jak każdy, mam swoje marzenia. Moim hobby jest motoryzacja. Stanowi to dla mnie ucieczkę od codziennego bólu i problemów, o których wiem tylko ja.

Stąd też zwracam się z gorącą prośbą do ludzi dobrej woli i wielkiego serca o finansowe wsparcie. Zebrane pieniądze chcę przeznaczyć na zakup elektrycznego wózka inwalidzkiego i koniecznego sprzętu rehabilitacyjnego. Z góry serdecznie dziękuję.

Osoby, które chciałby mnie wesprzeć, mogą dokonywać wpłat na konto:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, 01-685 Warszawa ul. Łomiańska 5

15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 z dopiskiem „14358 Nowak Mateusz Żabno- darowizna na pomoc i ochronę zdrowia”.

Mogą Państwo też przekazać swój 1% podatku. Wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać dane: Nr KRS: 0000037904 Cel szczegółowy 1%: 14358 Nowak Mateusz Żabno.

 

 

MATEUSZ NOWAK 
Finansują:
Pomagają nam:
strony www, aplikacje dedykowane