Kino bez barier w CK Zamek

Zdjęcie przedstawia salę kinową z krzesłami i ekranem

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu informuje o możliwości uczestnictwa w pokazach filmowych z audiodeskrypcją i napisami. „Kino bez barier”, czyli dostępne dla osób z niepełnosprawnościami pokazy filmowe realizowane będą w miesiącu marcu w każdy wtorek oraz czwartek w Kinie Pałacowym w Poznaniu. We wtorki o 11.00 pokazywane będą filmy z audiodeskrypcją i napisami, a w czwartki o 18.00 – dodatkowo jeszcze z tłumaczeniem na Polski Język Migowy. 

Co ważne, do sali nr 2 Kina Pałacowego, w której odbywają się pokazy filmowe, można dostać się poruszając się na wózku, a wewnątrz pomieszczenia zamontowana jest pętla indukcyjna. Wejście dla osób poruszających się na wózkach to jednocześnie drzwi do Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956. Znajdują się one po lewej stronie od głównego wejścia. Na drzwiach umieszczono charakterystyczne duże cyfry 1956. Tu dostępna jest też winda dostosowana do potrzeb osób poruszających się na wózkach. Dzięki niej można wjechać na parter, do nowej części Zamku, a dalej, po skorzystaniu z rampy – windą na drugie piętro. Następnie trzeba minąć kawiarnię i przejechać do starej części Zamku. Po prawej stronie znajduje się sala nr 2. Tam do pokonania będzie ostatnia rampa – w dostaniu się do sali pomoże obecna na miejscu obsługa Kina. 

We wtorek 14 marca będzie można obejrzeć film pod tytułem „Lombard” Łukasza Kowalskiego. Na ten dzień zaplanowane zostało na godzinę 13.00 zwiedzanie Zamku z przewodnikiem. Bilet na zwiedzanie kosztuje 7 złotych i można go zakupić na stronie www.ckzamek.pl lub w kasie Centrum Kultury Zamek. Bilety na seans kosztują 5 złotych i również można je zakupić na wyżej wymienionej stronie internetowej albo w kasie CK Zamek. Z kolei 21 marca zostanie wyświetlony pokaz filmu pod tytułem „Na twoim miejscu” w reżyserii Antonio Galdameza Munoza. To tylko przykładowe tytuły filmów. Z dodatkowymi tytułami można zapoznać się na stronie www.kinopalacowe.pl Liczba miejsc ograniczona, warto się pośpieszyć. Wszelkie informacje można otrzymać dzwoniąc pod numer telefonu: 607 609 320.

 

Opracowanie tekstu: redakcja miesięcznika „Filantrop Naszych Czasów”. Zdjęcie poglądowe zostało pobrane ze strony pixabay.com