Osiemnaste urodziny Fundacji „Podaj Dalej”

Zdjęcie przedstawia grupę osób rozmawiających ze sobą przy niewielkim stoliku.

Zaprzyjaźniona z nami Fundacja imienia Doktora Piotra Janaszka „Podaj Dalej” w Koninie w województwie wielkopolskim świętuje w tym roku osiemnaście lat działalności. Choć urodziny, z uwagi na sytuację na Ukrainie, obchodzone były w minioną sobotę skromnie, nie zabrakło atrakcji, budujących rozmów i wspomnień minionych lat. Do świętowania mógł dołączyć każdy bez wychodzenia z domu, bo wydarzenie jubileuszowe było transmitowane na żywo w internecie.

Ciekawy program był nadawany z Osady Janaszkowo. W ubiegły weekend wystartowały też urodzinowe aukcje charytatywne. Do 8 marca można licytować między innymi koszulkę z autografem Roberta Lewandowskiego, rękawice bokserskie Mike’a Tysona, obraz Anny Hameli, gitarę elektryczną Epiphone Les Paul Junior, XIX-wieczną lampę Auguste Moreau i kilka innych przedmiotów. Licytacje prowadzone są w serwisie aukcyjnym Allegro – link do strony

– Obecna sytuacja geopolityczna absolutnie nie nastraja do hucznego świętowania, dlatego nasze urodziny zorganizowaliśmy w taki sposób, aby wszystkim zainteresowanym pokazać co i jak robimy, dla kogo i dzięki komu to jest możliwe – podkreśliła Zuzanna Janaszek-Maciaszek, prezes Fundacji „Podaj Dalej”. 

Całkowity dochód z aukcji Fundacja przeznaczy na stworzenie mieszkań treningowych dla osób po wypadkach, które powstaną w Osadzie Janaszkowo. Tutaj od czerwca 2021 roku działa już nowoczesna część rehabilitacyjna, a do zrobienia jest jeszcze generalny remont parteru i piętra, gdzie powstanie część mieszkalno-treningowa dla osób z niepełnosprawnościami z całej Polski.

– Planujemy pomoc osobom z niepełnosprawnościami, które w obliczu wojny musiały opuścić swój kraj. W marcu do mieszkań treningowych w Koninie przyjmiemy Viktorię, która po wypadku porusza się na wózku. Wiemy, że w Koninie jest już mama z piątką dzieci: dwójka z nich to osoby z niepełnosprawnościami. Obejmiemy je opieką oferując rehabilitację i terapię w Fundacji – deklaruje Zuzanna Janaszek-Maciaszek. – Będziemy szukać środków i prosić darczyńców o wsparcie, aby pomóc jak największej liczbie uchodźców z niepełnosprawnościami. 

 

Źródło: informacja nadesłana przez Fundację imienia Doktora Piotra Janaszka „Podaj Dalej”, zdjęcie pochodzi z archiwum tejże Fundacji.