Pokonywanie przeszkód na wózku

Zdjęcie przedstawia trójkę osób w niebieskich koszulkach, z których jedna jest na wózku i uczy się zjazdu po pochyłej powierzchni.

Zaprzyjaźniona z nami Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka „Podaj Dalej” w Koninie przygotowała video-treningi pokonywania barier dedykowane osobom z niepełnosprawnościami poruszającym się na wózku. Od wtorku 24 stycznia co tydzień Fundacja publikuje kolejne lekcje, aby dotrzeć do jak najszerszej publiczności. Treningi można oglądać na profilu społecznościowym Fundacji na Facebooku oraz na kanale YouTube. Premiery o godzinie 19.00.

Zajęcia przeprowadzono w Parku Samodzielności w Osadzie Janaszkowo. Umieszczono tam urządzenia i przeszkody, które imitują bariery architektoniczne napotykane w codziennym życiu. Są wysokie krawężniki, belki, podjazd i schody.

– Treningi samodzielności w terenie mają na celu naukę lub udoskonalenie technik umożliwiających bezpieczne pokonywanie przeszkód – mówi Piotr Darnikowski, trener niezależnego życia, zawodnik drużyny koszykówki na wózkach KSS Mustang i reprezentant Polski w tym sporcie.

Trenerzy niezależnego życia są najlepszymi nauczycielami. Sami poruszają się na wózkach i uczą innych ludzi z niepełnosprawnościami jak bezpiecznie pokonywać przeszkody architektoniczne. W treningach zawsze biorą też udział asystenci, którzy asekurują podczas wykonywania zadań.

W prezentowanych zajęciach wzięli udział uczestnicy kolonii Mali Odkrywcy oraz mieszkańcy mieszkań treningowych. Wysokie krawężniki, podjazd i belki pokonywali Gabrysia, Adrian, Kuba i Łukasz, a asystowali im Małgosia i Damian. 

Link do profilu Fundacji „Podaj Dalej” na Facebooku: https://www.facebook.com/FundacjaPodajDalej

Link do profilu na YouTube: https://www.youtube.com/PodajDalejFundacja

 

Informacja i zdjęcie nadesłane przez Fundację im. Doktora Piotra Janaszka „Podaj Dalej”.