Zapach przyrody w Mosinie

Grupa aktorów występuje na scenie.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Mosinie (pow. poznański, woj. wielkopolskie) zorganizował w środę 26 kwietnia dla swojej społeczności i przyjaciół spotkanie wiosenne, którego celem była prezentacja uzdolnień twórczych dzieci oraz młodzieży z niepełnosprawnościami. Tradycyjnie w Mosińskim Ośrodku Kultury można było podziwiać także imponujące prace plastyczne wykonane przez wychowanków SOS-W.

Na widowni zasiedli licznie zebrani rodzice oraz nauczyciele Ośrodka, przedstawiciele placówek rehabilitacyjno-terapeutycznych i organizacji pozarządowych z terenu powiatu poznańskiego oraz sympatycy placówki. Przybyli także uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Mosinie, których znaczną część stanowią absolwenci Ośrodka. Wszystkich przywitała pięknie przygotowana scenografia składająca się z zielonych drzew.

Szkolny teatrzyk „Kółeczko” przygotował inscenizację teatralną pod tytułem „Wiosenny poranek”. Była to opowieść o radości z nadejścia wiosny, o tym, co można robić wiosną na dworze i jak spędzać czas, by nie było nudno. Uczniów w realizacji przedstawienia wspomagali nauczyciele. Uczestnicy wydarzenia obejrzeli również prezentację multimedialną „Wiosenny spacer, leśne wędrówki”. Wystąpiła Agnieszka Nawrot, solistka Chóru Akademickiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 

Tekst i zdjęcie: Karolina Anna Kasprzak.