Dużo wrażeń w bibliotece

Zdjęcie przedstawia mężczyznę stojącego przy półkach z książkami. Mężczyzna dotyka prawą dłonią jednej z książek znajdujących się na półce.

W ramach tygodnia bibliotek oraz święta bibliotekarzy dnia 10 maja grupa uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Grońsku odwiedziła Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Lwówek. Pani bibliotekarka zapoznała nas ze zbiorami biblioteki, z poszczególnymi działami oraz sposobem wypożyczania. Mieliśmy okazję zobaczyć zdjęcia o zabytkach historycznych Lwówka.

Za przekazaną wiedzę i miło spędzony czas podziękowaliśmy, wręczając paniom bibliotekarkom własnoręcznie wykonane upominki. Kolejnego dnia przyjechała do naszych warsztatów pani Anna, bibliotekarka z Nowego Tomyśla. Dzień był pełen wrażeń. Wysłuchaliśmy pogadanki o różnych typach bibliotek. Wspólnie obejrzeliśmy film, rozwiązywaliśmy zagadki czytelnicze, quizy oraz uczestniczyliśmy w teście. Oczywiście test wiedzy wszyscy zdaliśmy pozytywnie. Było to dla nas ciekawe przeżycie. Bliskie spotkanie z bibliotekarzami z pewnością rozbudziło w nas zainteresowanie czytelnicze.

 

Tekst: Dominik Piechocki, uczestnik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Grońsku. Zdjęcie: Archiwum Warsztatu Terapii Zajęciowej w Grońsku.