Więzi rodzinne Justyny

Zdjęcie przedstawia kobietę o imieniu Justyna trzymającą album rodzinny.

Charakterystyczną cechą Justyny Ziemniak, uczestniczki Środowiskowego Domu Samopomocy „Iskra” w Poznaniu, jest silne poczucie więzi rodzinnych. Jest bardzo spragniona spotkań z rodziną. Kontakty są jednak trudne, ponieważ jej ukochana siostra mieszka poza granicami Polski. Trudności są tym większe, że wciąż jeszcze trwa epidemia.

Justyna chętnie przegląda fotografie swojej rodziny. Zawsze bardzo się cieszy, gdy  do rodzinnego grona przybywa ktoś nowy. Wolny czas często spędza z ulubioną książką w ręku. Ogląda też wiele seriali, bardzo wczuwa się we wszystkie przedstawiane w nich sytuacje, a zwłaszcza we wszystkie epizody miłosne. Głośno komentuje i podpowiada bohaterom seriali jak mają postępować, zdradza im sekrety, które Justyna zna jako widz, ale aktor jako bohater serialu jeszcze nie miał okazji ich poznać.

Justyna lubi grać na keyboardzie, wygrywa proste melodie, choć ostatnio uczyła się hymnu USA. Ma też duże poczucie humoru, o czym świadczy ostatnia opowieść z wykonanego przez nią dowcipu, którym była bardzo udana improwizacja gry utworów Szopena podczas transmisji konkursu szopenowskiego w telewizji.

 

Źródło: notatka informacyjna o Justynie Ziemniak została przygotowana przez Tomasza Popadowskiego ze Stowarzyszenia „Iskra” w Poznaniu. Zdjęcie wykonał Marcin Kaczyński.