Więcej o: Dużo wrażeń w bibliotece

Dużo wrażeń w bibliotece

W ramach tygodnia bibliotek oraz święta bibliotekarzy dnia 10 maja grupa uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Grońsku odwiedziła Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Lwówek. Pani bibliotekarka zapoznała nas ze zbiorami biblioteki, z poszczególnymi działami oraz sposobem wypożyczania. Mieliśmy okazję zobaczyć zdjęcia o zabytkach historycznych Lwówka.

Czytaj więcej „Dużo wrażeń w bibliotece”

Więcej o: Piesek schowany pod pachą

Piesek schowany pod pachą

Radosław Frąckowiak, uczestnik Środowiskowego Domu Samopomocy „Iskra” w Poznaniu, od wielu lat mieszka sam z mamą, tworzą praktycznie nierozłączną więź. Ma swój własny świat, w którym wszystko musi być poukładane w konkretny sposób. Wszelkie czynności muszą być wykonane w określonej kolejności i w określony sposób. Trudno jest mu te czynności i nawyki zmienić, a zwłaszcza zaburzyć.

Czytaj więcej „Piesek schowany pod pachą”

Więcej o: Majowa flaga nad Warsztatem

Majowa flaga nad Warsztatem

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dusznikach w województwie wielkopolskim przygotowywali się do majówki. Obejrzeli krótki filmik i prezentację na temat święta 3 Maja oraz odświeżyli wiadomości o Polsce i jej historii. W swoich pracowniach pracowali nad wykonaniem małych flag. Ważnym akcentem było zawieszenie dużej flagi przed budynkiem i odśpiewanie hymnu Polski. W pracowni gospodarstwa domowego powstały muffinki, które umiliły odświętną kawę.

Czytaj więcej „Majowa flaga nad Warsztatem”

Więcej o: Więzi rodzinne Justyny

Więzi rodzinne Justyny

Charakterystyczną cechą Justyny Ziemniak, uczestniczki Środowiskowego Domu Samopomocy „Iskra” w Poznaniu, jest silne poczucie więzi rodzinnych. Jest bardzo spragniona spotkań z rodziną. Kontakty są jednak trudne, ponieważ jej ukochana siostra mieszka poza granicami Polski. Trudności są tym większe, że wciąż jeszcze trwa epidemia.

Czytaj więcej „Więzi rodzinne Justyny”