Więcej o: Słowo, które nie umiera

Słowo, które nie umiera

Nie jest łatwo żyć w świecie, w którym każda sekunda życia odmierzana jest niepełnosprawnością. Uczyć się samodzielności i niezależności, pokonywać bariery, a nierzadko również znosić nieżyczliwe spojrzenia tych, którzy niepełnosprawność postrzegają stereotypowo. Jeszcze trudniej opowiedzieć innym o swoim życiu naznaczonym niepełnosprawnością. Na ten najtrudniejszy krok odważyli się uczestnicy konkursu literackiego pt. „Pokażę ci swój świat”.

Czytaj więcej „Słowo, które nie umiera”

Więcej o: Dużo wrażeń w bibliotece

Dużo wrażeń w bibliotece

W ramach tygodnia bibliotek oraz święta bibliotekarzy dnia 10 maja grupa uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Grońsku odwiedziła Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Lwówek. Pani bibliotekarka zapoznała nas ze zbiorami biblioteki, z poszczególnymi działami oraz sposobem wypożyczania. Mieliśmy okazję zobaczyć zdjęcia o zabytkach historycznych Lwówka.

Czytaj więcej „Dużo wrażeń w bibliotece”

Więcej o: „Wieczór z Aniołami” w Puszczykowie

„Wieczór z Aniołami” w Puszczykowie

W niepowtarzalnej atmosferze świąt Bożego Narodzenia, zimowej, popołudniowej aurze i wśród przyjaciół, osoby z niepełnosprawnościami z terenu powiatu poznańskiego wzięły udział w dorocznie organizowanym „Wieczorze z Aniołami”, który odbył się 8 grudnia w sali Jana Pawła II parafii pw. świętego Józefa w Puszczykowie, z inicjatywy Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich Pomoc Maltańska w Poznaniu. 

Czytaj więcej „„Wieczór z Aniołami” w Puszczykowie”

Więcej o: Nigdy się nie poddawaj

Nigdy się nie poddawaj

Osoby z niepełnosprawnościami jak wszyscy ludzie mają marzenia i plany. Wychowankowie Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1 w Poznaniu (DOA) przez kilka chwil wykonywali różne zadania, które sobie wymarzyli. Umożliwił to projekt pod nazwą „Możliwe Niemożliwe”, realizowany w DOA od lipca 2021 roku pod kierunkiem dwóch instruktorek terapii – Pauliny Kosteckiej i Jolanty Dawid-Fabianowskiej. 

Czytaj więcej „Nigdy się nie poddawaj”